Urnik – Ljubljana in okolica

Vadba poteka od 1. oktobra 2018 do konca maja 2019

Opis telovadnih programov najdete na koncu strani.

NOVA SKUPINA na OŠ FRANCETA BEVKA! (Bežigrad, mala telovadnica) Kombinirana vadba, četrtek 19.45 – 20.45

Ljubljana Bežigrad

Naslov in vhod v telovadnico Vrsta vadbe Dan Ura
OŠ Danile Kumar
Godeževa 11 (mala telovadnica)
1. in 2. program Ponedeljek 18.30 – 19.30
OŠ Savsko naselje
Matjaževa 4 (mala telovadnica)
1. program Sreda 18.30 – 19.30
OŠ Franceta Bevka
Ulica Pohorskega bataljona 1
(mala telovadnica)
Pilates

Kombinirana v.

Torek

Četrtek

19.45 – 20.45

19.45 – 20.45

Ljubljana Črnuče

Naslov in vhod v telovadnico Vrsta vadbe Dan Ura
OŠ Maks Pečar
Dunajska 390 (stara šola, kabinet, velika telovadnica)
1. in 2. program

2. in 3. program

Sreda 18.30 – 19.30

19.30 – 20.30

Ljubljana Moste – Polje

Naslov in vhod v telovadnico Vrsta vadbe Dan Ura
OŠ Zadobrova
Zadobrovška c. 35(večnamenski prostor)
Pilates/ Medilates

Pilates/Medilates

Ponedeljek

Četrtek

20.00 – 21.00

20.00 – 21.00

OŠ Polje
Polje 358(nasproti bencinske črpalke, mala telovadnica)
kombinirana v./  aerobika Torek 20.00 – 21.00
OŠ Zalog
Cerutova 7(mala telovadnica)
1. in 2. program Sreda 18.30 – 19.30
Dom Starejših občanov Nove Fužine
Nove Fužine 40(nova večja dvorana 1. nad.)
Pilates/ 2. program
Kombinirana vadba
Pilates/ Medilates
Kombinirana vadba
Torek
Torek
Četrtek
Četrtek
18.30 – 19.30
19.30 – 20.30
18.30 – 19.30
19.30 – 20.30
Društvo vojnih invalidov
Malenškova 1(Fitnes – vhod z zadnje strani))
Skolioza in hernija / Kombinirana v.

2. program

1.Pilates

2. program

Torek

Torek

Četrtek

Četrtek

18.00 – 19.00

19.00 – 20.00

18.00 – 19.00

19.00 – 20.00

OŠ Nove Jarše
Clevelandska ulica 11(mala telovadnica)
1. in 2. program Četrtek 18.45 – 19.45

Ljubljana Center

Naslov in vhod v telovadnico Vrsta vadbe Dan Ura
Uršulinski samostan
Plečnikov trg 2a (vhod s strani Maximarketa)
(tam kjer je Pirueta; drugo nadstropje)
Skolioza/hernija
1. program/ Hernia
Pilates/ Medilates
1. in 2. program
Pilates/ Medilates
1. in 2. program
Torek
Torek
Torek
Četrtek
Četrtek
Četrtek
17.30-18.30
18.30 – 19.30
19.30 – 20.30
18.00 – 19.00
19.00 – 20.00
9.00 – 10.00

Ljubljana Šiška, Šentvid

Naslov in vhod v telovadnico Vrsta vadbe Dan Ura
Vrtec H.C. Andersen – Enota Marjetica
Bitenčeva 4
1. program
2. program
1. program
2. program/Pilates
Ponedeljek
Ponedeljek
Sreda
Sreda
17.30 – 18.30
18.30 – 19.30
19.00 – 20.00
20.00 – 21.00
OŠ Rihard Jakopič (avla)
Derčeva ul. 1
Medilates
Medilates
Torek
Četrtek
20.05 – 21.05
20.05 – 21.05
OŠ Šentvid (mala dvorana)
Prušnikova 98
1. in 2. program Sreda 18.00 – 19.00
OŠ Vižmarje Brod 2. program Ponedeljek 20.00 – 21.00

Ljubljana Vič – Rudnik

Naslov in vhod v telovadnico Vrsta vadbe Dan Ura
OŠ Bičevje
Splitska ulica 13 (avla 2. nad.)
1. program/ Medilates
3. program
Ponedeljek
Ponedeljek
18.00 – 19.00
19.00 – 20.00
OŠ Trnovo  (avla 3. nadstropje) 1. in 2. program

Pilates / Medilates

Torek

Četrtek

19.00 – 20.00

19.00 – 20.00

OŠ Vrhovci
Cesta na Bokalce 1 (mala telovadnica)
2. program Ponedeljek 20.00 – 21.00
Salezijanski zavod Rakovnik
Nova stavba – rotunda
2. program/ Pilates
3. program
Pon., Sre.
Pon., Sre.
18.45 – 19.45
19.45 – 20.45

Ljubljana okolica

Naslov in vhod v telovadnico Vrsta vadbe Dan Ura
Fizioterapija Zrnec – Domžale
Ljubljanska 106A
http://www.svetzdravja.si/
Vsi programi Pon., Tor., Sre. in Čet. Zjutraj in zvečer
OŠ Dragomelj
Avla šole/knjižnica
Pilates

Pilates
2. in 3. program

Ponedeljek

Pilates
Četrtek

18.30 – 19.30

18.45 – 19.45
19.45 – 20.45

Vrtec Medo
Zaboršt 2, Prevoje
3. program/Pilates
1. program
2. program
Torek
Četrtek
Četrtek
20.00 – 21.00
19.00 – 20.00
20.00 – 21.00
OŠ Krašnja
(telovadnica)
1. in 2. program Ponedeljek 19.00 – 20.00
OŠ Dol, Podružnična šola Dolsko Zumba

2. in 3. program

Ponedeljek

Ponedeljek

18.45 – 19.45

19.45 – 20.45

Vrtec Dol, enota OŠ Janka Modra Pilates/ Medilates

Pilates/ Medilates

Torek

Četrtek

19.30 – 20.30

18.30 – 19.30

OŠ Kresnice Pilates Torek 20.00 – 21.00
Škofljica
Plesna dvorana (v novi športni dvorani)
2. program
Komb. v./ Pilates
Ponedeljek
Sreda
20.00 – 21.00
19.00 – 20.00

Kranj

Naslov in vhod v telovadnico Vrsta vadbe Dan Ura
OŠ Staneta Žagarja
C. 1. maja 10A (mala telovadnica)
1. in 2. program/Pilates Ponedeljek 18.30 – 19.30

Mengeš

Naslov in vhod v telovadnico Vrsta vadbe Dan Ura
Vrtec Mengeš – VVE Gobica
Šolska ulica 12 (telovadnica v 1. nadstropju)
Pilates Torek 18.30 – 19.30

Kamnik

Naslov in vhod v telovadnico Vrsta vadbe Dan Ura
OŠ Preserje pri Radomljah (mala tel. pritličje desno)  Kombinirana vadba

Pilates/ Medilates

 Sreda

Sreda

 18.00 – 19.00

19.00 – 20.00

Šmarca
Kulturna dvorana (zraven vrtca)
Kombinirana vadba Sreda 18.30 – 19.30
ŠKD Mekinje
(telovadnica)
1. in 2. program Ponedeljek 19.00 – 20.00

Cenik Ljubljana za obdobje od 2. oktobra 2017 do konca maja 2018:

  • 1x na teden štiri mesece: 75 €
  • 2x na teden dva meseca: 65 €

Lokacije z manjšimi skupinami (Uršulinski samostan):

  • 1x na teden štiri mesece: 85 €
  • 2x na teden dva meseca: 80 €

V sodelovanju s ŠD Gibko smo za vas pripravili tudi nekaj akcijskih ponudb za člane ŠD GIBKO:

  • Oš Savsko naselje: Kombinirana vadba (zmeren aer. del, Pilates, vaje za hrbtenico..) – 65€:
  • Oš Trnovo: Kombinirana vadba (zmeren aeroben del, Pilates, vaje za hrbtenico…)  – 65 €:
  • Oš Franc R. Stane: Kombinirana vadba (zmeren aer. del, Pilates, vaje za hrtbt…)  – 65 €:
  • Oš Nove Jarše: Kombinirana vadba (zmeren aer. del, Pilates, vaje za hrbtenico…) – 65€:
  • Oš Vrhovci: Kombinirana vadba (zmeren aeroben del, Pilates, vaje za hrbtenico…) – 65€:
  • Oš Vižmarje Brod: Kombinirana vadba (zmeren aer. del, Pilates, vaje za hrbtenico…) – 65€:

Informacije: 040 209 299 (g. Zrnec)

Ker se urniki pogosto spreminjajo, lahko pri objavi pride do napak. Prosimo vas, da pred prijavo termin preverite preko telefona ali e-pošte.

OPIS TELOVADNIH PROGRAMOV:

  1. Program – PREPREČUJMO OSTEOPOROZO IN BOLEČINO
  2. Program – ZDRAVO IN ZMERNO
  3. Program – ZDRAVO IN INTENZIVNO

Zgoraj navedeni programi predstavljano celostno vadbo, katere osnova so sodobna medicinska in rekreativna znanja. Sestavljajo jih vaje za krepitev mišic, aerobne vaje za krepitev srca in ožilja, raztezanje, vključene so tudi pomembne vaje za preprečevanje bolečine v vratnem, prsnem in križnem delu hrbtenice. Prav tako med vadbami krepimo ravnotežje ter izboljšujemo koordinacijo.
Med seboj se razlikujejo v intenzivnosti – 1. program predstavlja lažjo obliko vadbe, primerno tudi za starejše in upokojence, med tem ko 3. program predstavlja intenzivnejšo vadbo, v kateri se najdejo mlajši ter ljudje srednjih let.
Vsem programom je skupno, da smo med vadbo zelo pozorni na hrbtenico in prilagajamo vaje tako, da je le-ta zaščitena pred neustreznimi gibi in tehnikami izvajanja vaj, kljub temu pa so vaje našim vadečim izziv za celostno krepitev telesa.

KOMBINIRANA VADBA

Kombinirana vadba izhaja iz zgoraj opisanih programov, dodane pa so ji Pilates vaje.

PILATES

Pilates združuje oblike vadbe, kjer je poudarek na razvoju mišične moči, gibljivosti, koordinacije in razvijanju in ohranjanju pravilne telesne drže. Celotno gibanje spremlja točno določen dihalni vzorec, ki služi kot podpora. Z rednim treningom Pilatesa pripomoremo h krepitvi mišic, povečanju gibljivosti, izboljšanju ravnotežja, k močnejši hrbtni muskulaturi, ter  k vitkejši in bolj pokončni postavi.

MEDILATES

Medilates je v osnovnih principih soroden Pilatesu z razliko, da skozi vadbo vaje dodatno prilagajamo tako, da hrbtenice ne izpostavljamo neustreznim obremenitvam. S takim načinom učinkovito preprečujemo bolečino v križu in vratu, kajti nekateri elementi klasičnega Pilatesa niso prilagojeni današnjemu načinu življenja in delujejo tudi v smeri sprožanja oziroma poslabšanja bolečine.
Medilates temelji na znanju in dolgoletnih izkušnjah višje fizioterapevtke Barbke Zrnec, ki se je na področju bolečine v hrbtenici izobraževala  v ZDA in Veliki Britaniji.